نکاتی که بهتر است در مورد ژلیش کردن ناخن بدانید

مزایا و معایب دیگر زدن لاک ژلیش بر روی ناخن – نینوک نیل
مزایا و معایب دیگر زدن لاک ژلیش بر روی ناخن
فروردین ۱۹, ۱۳۹۹
چه راه هایی را برای تقویت ناخن ها می شناسید؟ - نینوک نیل
چه راه هایی را برای تقویت ناخن ها می شناسید؟
فروردین ۲۴, ۱۳۹۹

اگر حتی امروز صد درصد به این نتیجه رسیده اید که ژلیش کردن ناخن برای زیبایی ناخن های شما مناسب ترین راه است و اصرار به انجام آن دارید، لازم است تا نکاتی را درمورد آن بدانید.

این یک مورد کلی است که برای انجام هر کاری ابتدا اطلاعات و آگاهی های لازم را باید در مورد آن به دست آورید زیرا درحاصل و نتیجه ی آن بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

با تمام زیبایی هایی که ژلیش بر روی ناخن برجای می گذارد و مخصوصا مورد توجه بانوان جوان است؛ اما باز هم بهتر است ابتدا نکات لازم آن را بدانید و بعد اقدام به انجام آن نمایید.

اگر در این پست با ما همراه باشید این نکات را باهم مرور خواهیم کرد.

ژلیش کردن ناخن و نکات لازم آن

قبل از انجام هرکاری بهتر است که برای ژلیش کردن ناخن خود حتما با پزشک متخصص پوست مشورت کنید تا ابتدا از سلامت ناخن ها و پوست خود مطمئن شوید.

شاید این کار هزینه بر باشد اما برای سلامتی شما که صد البته بیشتر از همه ی این ها ارزشمند است لازم و ضروری است.

این مسئله بسیار حیاتی است که تبلیغات و یا شهرت سالن های آرایشی هیچگاه شما را به اشتباه نیندازد و فکر نکنید که صرف معروف بودن فلان سالن آرایشی حتما در آن از وسایل مرغوب و استاندارد هم استفاده می شود پس نظارتی بر آن نداشته باشید !

حتما باید مواد استفاده شده بر روی  ناخن را حتی در سالن های شیک و معروف بررسی کنید تا مطمئن شوید که از مواد مرغوب و استاندارد با مجوز از وزارت بهداشت استفاده می کنند.

پیش از ژلیش کردن، مواد تشکیل دهنده هر محصول را از روی نوشته ی پشت محصول مطالعه کنید و مطمئن شوید که در آن از مواد سرطان زا مانند تولوئن، فرمالدهید، دی بوتیل فتالات و… استفاده نشده باشد.

صرفا بخاطر ارزان بودن و یا کم هزینه بودن از محصولات نامرغوب تجاری و غیر استاندارد استفاده نکنید که در این صورت خطر در کمین شماست.

نکاتی که بهتر است در مورد ژلیش کردن ناخن بدانید – نینوک نیل

استفاده از محصولات ضد قارچ پیش از ژلیش برای ناخن ها لازم و ضروری است.

پیش از انجام ژلیش حتی المقدور ناخن های خود را مانیکور کنید تا سطح ناخن شما نامنظم نباشد و ناخن ها یکدست شود.

پس از ژلیش ناخن بهتر است روی سطح ناخن، کلینر بزنید؛ این کار کیفیت ژلیش را افزایش خواهد داد.

ژلیش صرفا نوعی لاک با ماندگاری بالاست و سبب بلند شدن ناخن ها نمی شود اما سبب قطور شدن و حجیم شدن آنها خواهد شد.

اگر نوع لاک انتخابی مرغوب نباشد یا زدن لاک به درستی انجام نشود، سبب ترک خوردگی در آن خواهد شد.

اگر در خانه اقدام به پاک کردن لاک ژلیش از روی ناخن می کنید با دقت و صبر و حوصله این کار را انجام دهید و برای این کار از استون های 100 درصد که از مراکز معتبرمی خرید، استفاده کنید که تاریخ مصرف و تاریخ انقضا و علامت استاندارد و مهر وزارت بهداشت بر روی آن درج شده باشد.

چون استفاده از استون برای ناخن بسیار مضر است می توانید از محلول های پاک کننده ناخن که از استون ملایم تر و دارای آسیب کمتری هم هست استفاده کنید.

برای پاک کردن لاک ژلیش مراحلی را توضیح دادیم که بعد از گذراندن این مراحل و پاک شدن لاک حتما باید دستان خود را با آب گرم و صابون بشویید و بعد با حوله ی نرمی خشک کنید و بر روی ناخن ها از روغن های تقویتی که باعث تقویت ناخن ها می شوند استفاده کنید.

پوست دستان به خصوص پوست اطراف ناخن در فرآیند ژلیش کردن ناخن بسیار مهم است و برای آسیب نرسیدن به پوست باید بسیار مراقب آن باشید و با استفاده از کرم مرطوب کننده بخصوص در اطراف پوست ناخن آنها را همواره مرطوب نگه دارید.

نکاتی که بهتر است در مورد ژلیش کردن ناخن بدانید – نینوک نیل

فاصله ی انجام ژلیش را بیشتر کنید تا اکسیژن و آب کافی به ناخن های شما برسد و ناخن ها خشک و شکننده نشود.

برای جلوگیری از اینکار ناخن ها و پوست دست را با یک نوع روغن که در دسترس دارید مانند روغن زیتون یا روغن نارگیل ماساژ دهید.

در برخی از سالن ها بدون توجه به پاک کردن لاک و یا ژلیش قبلی اقدام به ترمیم ژل و یا زدن مجدد ژلیش می کنند. این کار علاوه بر اینکه سطح ناصافی را بر روی ناخن ایجاد خواهد کرد استحکام آن را نیز کاهش خواهد داد.

ژلیش ناخن برای خانم های باردار مضر است چون حاوی ماده ای به نام مونومرمتیل متاکریلات است.

همچنین از لاک زدن و ژلیش کردن ناخن های کودکان خود به طور جدی  بپرهیزید؛ چون این محصولات دارای مواد شیمیایی هستند و برای ناخن و پوست دستان کودک شما که در حال رشد است بسیار مضر است و چنانچه که وارد فضای دهان شود بسیار خطرناک نیز خواهد بود.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *