مزایا و معایب لاک ژلیش ناخن نسبت به لاک های دیگر چیست؟

آیا پاک کردن لاک ژلیش ناخن در خانه امکان پذیر است؟ – نینوک نیل
آیا پاک کردن لاک ژلیش ناخن در خانه امکان پذیر است؟
فروردین ۱۹, ۱۳۹۹
مزایا و معایب دیگر زدن لاک ژلیش بر روی ناخن – نینوک نیل
مزایا و معایب دیگر زدن لاک ژلیش بر روی ناخن
فروردین ۱۹, ۱۳۹۹

تمام روش هایی که برای زیباسازی درنظر گرفته می شود از جمله لاک ژلیش ناخن و قرار دادن آن بر روی ناخن دارای مزایا و معایبی نسبت به دیگر مدل لاک ها است.

اکستنشن، لیزر، لیفت ابروها و… یا هر اقدام آرایشی که مد شده و انجام می گیرد، (به جز روش های طبیعی) بدون عوارض نبوده و نیست.

جالب است که بدانید با اینکه اکثر افراد از عوارض اینگونه اقدامات و مدل های آرایشی آگاه هستند اما باز هم بسیاری از آنها به این کار مبادرت می کنند و شاید کمتر توجهی هم نسبت به این عوارض و معایب نشان نمی دهند.

اصلا بی خیال عوارض !!!!

به هر حال ما در این مطلب به بیان بعضی از مزایا و معایب ژلیش خواهیم پرداخت ولی همیشه انتخاب با خود شماست.

دانستن این مطالب حتما برای کسانی که می خواهند اقدام به زدن این نوع لاک بکنند لازم است پس با ما همراه شوید.

مزایا و معایب لاک ژلیش ناخن نسبت به لاک های دیگر چیست؟ – نینوک نیل

برخی از معایب لاک ژلیش ناخن

شاید بتوان گفت که لاک ژلیش ناخن به سبب ماندگاری و زیبایی که در دست و بر روی ناخن ها ایجاد می کند امروزه از طرفداران بیشماری برخوردار است.

اما با توجه به تکنیک هایی که در این مورد به کار گرفته می شود، ژلیش کردن ناخن برای بانوانی که ناخن های ضعیف و حساسی دارند اصلا توضیه نمی شود.

چون در ژلیش کردن سطح ناخن را 4 – 5 لایه، آن هم با مواد مخصوصی می پوشانند.

این مسئله سبب می شود که بر روی ناخن های شما لایه ای قرار بگیرد و وجود این لایه ی قطور و ضخیم هوارسانی را به سطح ناخن و پوست شما مختل و غیر ممکن می سازد.

پس حتما برای شما که ناخن های حساس و شکننده ای دارید، مشکل ایجاد خواهد کرد.

اما باز هم اگر اصراری برای اینکار دارید پیشنهاد می کنیم اول با دکتر پوست خود در این زمینه مشورت کنید و بعد اقدام به ژلیش کردن ناخن خود بنمایید.

یا اینکه زدن این لاک را در فاصله های زمانی طولانی تری انجام دهید تا ناخن و پوست شما بتواند در بین این فواصل استراحت کرده و فرآیند اکسیژن رسانی را به خوبی به پوست و ناخن شما انجام دهد.

عیب دیگر ژلیش کردن ناخن در این است که چون باید برای خشک کردن آن از دستگاه UV و یا لامپ های LED استفاده شود، این اقدام هم بر روی پوست و ناخن شما قطعا بی اثر نخواهد بود و در صورت استمرار و استفاده های مکرر بر پوست و ناخن شما آسیب وارد خواهد کرد.

از معایب دیگر این کار این است که چون این لاک به سادگی از روی ناخن پاک نمی شود و نیاز به استون 100 درصد برای این کار دارد؛ خود لاک ژلیش نه، بلکه استون استفاده شده سبب از بین رفتن لایه های روی ناخن شده و آن را شکننده و آسیب پذیر خواهد کرد.

مزایا و معایب لاک ژلیش ناخن نسبت به لاک های دیگر چیست؟ – نینوک نیل

مخصوصا اگر مجبور باشید که لاک ژلیش را در خانه و بدون هیچ تخصصی و یا بدون در نظر گرفتن روش های اصولی و با وسایل نوک تیز مثل چاقو و یا قیچی پاک کنید.

این نکته را هم بخاطر داشته باشید که در صورت استفاده از سوهان برای از بین بردن لاک نباید این کار را با شدت انجام دهید و نباید سوهان را بر روی صفحه ی ناخن بکشید، بلکه تا مرحله ی از بین بردن خود لاک باید سوهان را به نرمی بر روی لاک بکشید که حتی خود این کار هم خالی از آسیب نخواهد بود.

برای دانستن بقیه معایب زدن لاک ژلیش ناخن در پست بعدی هم ما را دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *